کلکتور گرمایی خورشیدی ورق گالوانیزه

وزن ورقهای فولادی باید مطابق با جدول اشتال باشد، البته در مورد ابعاد ورق گالوانیزه باید جرم پوشش روی، لایه کرو

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

وزن ورقهای فولادی باید مطابق با جدول اشتال باشد، البته در مورد ابعاد ورق گالوانیزه باید جرم پوشش روی، لایه کروماته و روغن سطح را نیز در نظر گرفت. علی رغم توضیحات ذکر شده به یاد داشته باشید که طول عمر مفید ورق متاثر از عواملی نظیر شرایط و روش تولید، مواد اولیه به کار رفته، شرایط محیطی و کاربرد آن است و به همین علت نمی توان زمان دقیقی برای عمر مفید ورق گالوانیزه در نظر گرفت. روش محاسبه وزن ورق گالوانیزه چگونه است؟ برای به دست آوردن وزن ورقهای فلزی از جمله ورق گالوانیزه، ورق سیاه، ورق روغنی، ورق آجدار و ورق اسیدشویی یک فرمول ثابت وجود دارد که از ضرب کردن طول، عرض، ضخامت در چگالی آهن که 7/86 بوده و برای راحتتر در محاسبه 8 در نظر گرفته میشود، به دست میآید. با این وجود بهتر است بدانید کارخانه تاراز در روش تولید خود یک سری قوانینی داشته که سبب برتری محصولات آن شده است. همانطور که گفته شد به جز روش گرم و سرد روشهای دیگری هم برای ایجاد پوشش گالوانیزه روی ورقها و قطعات فولادی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است. جالب است بدانید شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با وجود تولید فولاد های گالوانیزه با گل های درشت محبوبیت بیشتری نسبت به کارخانه فولاد شهرکرد دارد. ᠎Th is article h᠎as ​been c​reated wi᠎th the help ᠎of G SA Conte nt᠎ Generator DEMO .

از نظر ظاهری نیز ورقهای گالوانیزه در سه نوع بدون گل (Zero Spangle)، گل ریز (Minimum Spangle) و گل درشت (RegularSpangle) تولید و به بازار عرضه میشود. علیرغم مزایایی که در بالا برای این نوع از ورقهای فولادی و فلزی اشاره کردیم نباید از معایب آنها نیز غافل شویم. به همین دلیل برای بسته بندی محصولات گالوانیزه نباید از پلاستیک استفاده شود. همچنین ظاهر زیبای آن به علت تولید از طریق محصولات روغنی است که دارای سطحی شفاف و صیقلی می باشند. همچنین میزان طرح گل بر روی فولاد گالوانیزه در این موضوع تأثیر به سزایی دارد؛ زیرا هر چه اسپانگل ها ریز تر باشند، نرخ ورق گالوانیزه بیشتر است. منظور از نرخ مواد اولیه همان محصولات گرم و اسید مورد استفاده در فرآیند اسیدشویی است که اهمیت دارد، اما مهم ترین ماده برای تولید شیت های گالوانیزه شامل ورق های روغنی می باشد که با غوطه وری آن ها فولاد گالوانیزه تشکیل می شود.

ورقهای گالوانیزه از نظر نوع پوشش نیز به دو دسته گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم میشوند. 2- در مرحله بعدی ورقهای فولادی شسته میشوند. در مرحله پیش فلاکسین (Pre-fluxing) پس اجرای اسید شویی، قطعات در حوض آب شسته شده، در پایان مراحل آماده سازی در حمام گرم کلرید آمونیاک روی قرار میگیرند. 3- در طی این فرایند، ممکن است سطح با یک لایه نازک از آهن، اکسید، هماتیت یا مگنتیت پوشانده شود که به کمک محلول اسیدی، شسته میشوند. بسیاری از افراد در هنگام خرید ورق گالوانیزه با چالشهایی مواجه میشوند چرا که قادر به تشخیص ورق گالوانیزه تقلبی از نوع اصلی و اورجینال آن نیستند. ضخامت و نوع پوشش ورق نیز تاثیر زیادی بر قیمت ورق دارد .این ورق به دوصوت گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود. بسته به جنس آلیاژ لایه حفاظتی، حداقل وزن پوشش در محدوده ۱۰۰ تا ۶۰۰ گرم در متر مربع قرار میگیرد. همچنین، پوشش فلز روی ورقهای گالوانیزه در محدوده 10 الی 275 میلیمتر بوده و دارای ضخامتی معادل بین 0/18 الی 6 میلیمتر هستند. در محاسبه قیمت ورق گالوانیزه کیلویی، عواملی ازجمله قیمت و کیفیت ورق فولادی پایه، نوع و اندازه گلهای سطحی ورق گالوانیزه، میزان عرضه و تقاضا و… نوع محصولی که در برنامه تولید قرار میگیرد.

شرکت نوین عایق با تولید ورق های آهنی ، ورق های گالوانیزه و ورق های رنگی گالوانیزه بدون هیچ ناخالصی با بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در دستگاه های مدرن تولید ورق های گالوانیزه این امکان را به شما می دهد تا با خیالی آسوده محصول خود را خریداری کنید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد محصول خود با کارشناسان فروش شرکت نوین عایق به صورت آنلاین،حضوری و تلفنی ارتباط برقرار کنید و محصولی مطابق با نیازتان خریداری کنید. ورق گالوانیزه محصولی است که میتواند این مزیت بزرگ را برای مدیران کسب و کارهای مختلف به وجود آورند. همینطور به دلیل یک پوشش ضخیم از روش در روش گالوانیزه گرم، رنگ آمیزی قطعات و ورقها دشوار است ولی این مشکل در ورقهای گالوانیزه شده به روش سرد به دلیل ضخامت کم پوشش روی، وجود ندارد. لازم به ذکر است که در روش گالوانیزه گرم چون لایه بسیار ضخیمی از روی ایجاد میشود، رنگآمیزی آن سخت خواهد بود؛ ولی در گالوانیزه آبکاری ورق تولید شده دارای ظاهر براق و زیبایی بوده و رنگ کردن آن نیز سادهتر است.

برای دسته بندی انواع ورق گالوانیزه علاوه بر روش تولید آنها که گرم یا سرد باشد، میتوان آنها را بر اساس شکل تولید که رول یا شیت، استفاده از انواع آلیاژهای روی برای پوشش دهی، ضخامت ورقها و انواع گل نیز دسته بندی کرد. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان نیز یکی از تولید کنندگان برتر عرضه ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم است، اما از نظر کیفیت، کارخانه تاراز و ورق خودرو شهرکرد در اولویت قرار دارند. روشهای زیادی برای تولید ورق گالوانیزه وجود دارد که روش گرم و روش آبکاری از دو نوع با کاربرد زیاد هستند. در این روش ورق یاد شده از غوطهور شدن آهن در «روی» مذاب تهیه می شود. در این روش با کمک آبکاری الکتریکی لایه «روی» را بر آهن مورد نظر قرار میدهند. پاشش مکانیکی روی روی فولاد (Sherardizing) که به آن روش گرمایش پودر روی هم گفته میشود. ضخامت پوشش گالوانیزه بسته به شرایط مختلف با استانداردهای مختلفی تعبیه میشود. باید توجه داشته باشید که شرایط حاکم بر محیط و ضخامت روی بر محافظت از فولاد و آهن به منظور جلوگیری از زنگزدگی تاثیر بهسزایی را ایفا میکنند. در این مرحله محلول کلرید آمونیاکی روی، سطح فولاد را برای انجام واکنش با مذاب روی آماده میکند.

فلاکس: فلاکس یک ماده ترکیبی از کلرید روی و دیگر عناصر است که بر روی ورقهای فولادی زده میشود تا ورق را برای گالوانیزاسیون آماده کند. به طور مثال به جای استفاده از کروم 6 ظرفیتی در تولید ورق گالوانیزه، از کروم 3 ظرفیتی استفاده می کند. به طور مثال هر چه میزان تقاضا برای خودرو بیشتر باشد؛ قیمت ورق گالوانیزه 60 شهرکرد برای کاربرد در صنعت خودروسازی افزایش می یابد. بیشترین کاربرد فلزات این مجموعه در صنعت خودروسازی برای ساخت تجهیزات و شاسی اتومبیل ها می باشد؛ به همین دلیل در ادامه به بررسی قیمت ورق 60 شهرکرد پرداختیم. این محصول در مجموعه فولاد شهرکرد به روش غوطه وری گرم تولید می شود که در صنعت با نام (Hot Dip Zinc Coated )و در بازار تجاری با نام گالوانیزه گرم یا ورق سفید شناخته می شود. گاهی ممکن است زنگ زدگیهای عمیق و سنگین را ممکن است نتوان به راحتی با روش اسیدشویی برطرف کرد، به همین دلیل ممکن است، لازم باشد از سایر روشهای مکانیکی (سندبلاست و سمباده) به منظور تمیز کردن سطح قبل از اسیدشویی استفاده کرد. از جمله مزیت های این محصول می توان به کاربرد زیاد آن نسبت به سایر فولادها اشاره کرد. گالوانیزه کردن نسبت به سایر روشهای ضد زنگ کردن ورقهای فولادی مانند تولید استیل ضد زنگ، ارزانتر و مقرون به صرفه بوده و علاوه بر این هزینههای نگهداری این نوع فلز به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه هم بسیار پایین است.

ورقهای گالوانیزه با توجه به نوع ورق فولادی که گالوانیزه میشود انعطاف پذیری و قابلیت شکل پذیری بالایی در مصارف گوناگون برای ساخت سازههای فلزی مختلف دارند. در صنایع پتروشیمی برای ساخت مخازن، بدنه و سقف سولهها و سالنها، پانلها و تابلوهای برق، سینی کابل و همچنین در صنایع ماشینسازی برای تولید بدنه خودروها و تولید لوازمخانگی و تجهیزات آشپزخانه هم استفاده میشود. همچنین لازم به ذکر است پس از خرید حتماً وزن محصول را با پیش فاکتور خود چک کنید. در نتیجه، محصول نهایی از کیفیت بالاتری برخوردار است و مقاومت و ماندگاری بیشتری از خود نشان می دهد. رنگی که بر روی ورق گالوانیزه رنگی کارخانهای به کار برده میشود، معمولاً یک پوشش پلیمری بوده که به بهبود مقاومت به خوردگی کمک میکند. ورق گالوانیزه رول معمولاً با ضخامت بین 0/18 میلیمتر تا ۶ میلیمتر در دو عرض ۱۰۰ سانتیمتر و ۱۲۵ سانتیمتر و وزنی ۵ تا ۷ تن تولید میشوند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن